4 sposoby, by pozostać w formie na urlopie

Opublikowano: 2013-07-11 | Komentarzy:

Istnieje wiele sposobów na to, aby bawić się na wakacjach i jednocześnie zadbać o swoją sylwetkę. Najważniejszą rzeczą jest spędzenia urlopu z rodziną lub przyjaciółmi nie martwiąc się o to, że wrócimy ze zbędnym nadbagażem kilku dodatkowych kilogramów. 

 

Oto kilka prostych sposobów, by pozostać w formie na wakacjach, korzystać z urolpu, będąc oczywiście gotowym na małe wyzwania:

1. Poranny ptaszek spala więcej kalorii

Zgadzam, że w wakacje są okazją, by w końcu się wyspać, spróbuj wstać o godzinę wcześniej niż wszyscy, aby zacząć dzień intensywnym spacerem czy biegiem. Po takim porannym treningu, możesz wrócić do ośrodka, zdążysz wziąść prysznic i nikt nawet się nie zorietuje, że Ciebie nie było. Wczesny bieg pozwoli ci spalić kilkaset kalorii, jak również doda ci dużo energii na cały dzień. 
 

2. Wszystkie dystanse pokonuj pieszo

Zamiast auta czy autobusu, wykorzystuj swoje nogi jako środek transportu. Podczas urlopu nie musisz się nigdzie spieszyć, więc piesze wycieczki są jak najbardziej wskazane, tym bardziej, że nawet podczas krótkiego spaceru możesz spalić od 100 do 200 kalorii! 
 

3. Zaplanuj zabawy sportowe

 Zaplanuj wycieczkę rowerową, mecz piłki plażowej, czy lekcje windserfingu. Oczywiście później możesz poleżeć plackiem na plaży. Pamiętaj jednak, że aktywnie spędzone wakacje dają dużo radości, energii i niezapomnianych wspomnień.
 

4. Spal kalorie w wodzie

Gorące dni możesz spędzać w wodzie. To jest świetna okazja, by popływać. Podczas 30 minut treningu w wodzie możesz spalić aż 250 kalorii, kształtując mięśnie nóg pośladków, ramion i pleców.
 

Polecamy także:

comments powered by Disqus
Wczywywanie...